Terapia ręki - Digitalna rehabilitacja Neofect

Terapia poudarowa – nowoczesne rozwiązania dla osób po udarze

Odpowiedni dobór środków rehabilitacyjnych dla osób po przebytym udarze okazuje się kluczowy w procesie ich powrotu do zdrowia. Dla pacjentów poudarowych, istotnym jest nie tylko jak najszybsze podjęcie właściwej terapii, ale i systematyczność rehabilitacji. Duża ilość odpowiednich ćwiczeń zwiększająca zakres ruchu i kontrolę mięśni, to jednocześnie trening mózgu. Im bardziej regularny i intensywne są ćwiczenia, tym szybciej udaje się osiągnąć określone cele terapeutyczne.


Z pomocą przychodzą nowoczesne technologie – nowoczesne sprzęty do rehabilitacji dla pacjentów po udarze mózgu:

  • mogą być używane w domu, co znacznie przyspiesza, intensyfikuje i upraszcza terapię
  • pomagają w odpowiedniej motywacji pacjenta
  • zapewniają informację zwrotną, dzięki której na bieżąco pacjent wie, czy ćwiczy w sposób prawidłowy oraz czy trening przynosi zamierzony skutek
  • ich ceny nie są wygórowane - pozwalają ograniczać wydatki związane m.in. z medyczną opieką po udarze, czy transportem pacjenta, które przestają być konieczne

 

Digitalna rehabilitacja po udarze mózgu

 

I. Codzienne czynności w formie ciekawych gier terapeutycznych

W procesie rehabilitacji poza samym wykonywaniem odpowiednich czynności niezwykle istotnym są ich znaczenie oraz kontekst. Wyznaczanie pomniejszych celów pozwala utrzymać odpowiednie zainteresowanie pacjenta. Aktywności takie jak łowienie ryb, gra w bilard, krojenie owoców, czy gra w rzutki pozostają poza zasięgiem osoby po udarze? Już nie! Wszystko to i wiele więcej pacjent może teraz wykonywać wirtualnie, jednocześnie ćwicząc.

 

II. Intensywna rehabilitacja kończyny górnej we własnym domu

Regularne i skuteczne ćwiczenia już nie muszą odbywać się wyłącznie na zasadzie wizyt u specjalisty. Urządzenia takie jak Neofect Smart Board, czy Neofect Smart Glove dają pacjentom możliwość intensywnego, angażującego, skutecznego, a często zabawnego ćwiczenia ręki oraz dłoni w domowym zaciszu.

 

III. Motywacja i śledzenie postępów

Nowoczesne urządzenia do terapii kończyny górnej Neofect zapewniają zarówno odczyt pomiarów wykonywanych ćwiczeń w czasie rzeczywistym, jak i śledzenie rezultatów terapii. Jest to szczególnie istotne, gdyż często efekty terapii bywają niewidoczne ‘gołym okiem’. Digitalne urządzenia terapeutyczne przedstawiają postęp rehabilitacji w przystępnej formie obiektywnych wykresów.

Neofect – najlepszy wybór w terapii poudarowej

Na platformę diagnostyczno-rehabilitacyjną Neofect Smart Rehab Solution składają się trzy produkty:

  1. Neofect Smart Glove to innowacyjne rozwiązanie do rehabilitacji dłoni. Zaawansowany „szkielet” rękawicy podczas wykonywania ćwiczeń śledzi nawet najmniejsze ruchy dłoni dzięki wykorzystaniu czujników zginania oraz akcelerometru. Urządzenie pozwala na intensyfikację ćwiczeń dłoni nawet bez pomocy fizjoterapeuty.  Rękawica zapewnia ćwiczącemu na ekranie monitora natychmiastową informację zwrotną co do postępów terapii.
  2. Neofect Smart Board to wyrób medyczny do prowadzenia terapii u pacjentów z ograniczoną ruchowością stawów barkowych, lub łokciowych. Rehabilitacja z wykorzystaniem inteligentnej tablicy Smart Board poprawia funkcjonalny zakres i zasięg ruchów pacjenta przy wykorzystaniu interaktywnych angażujących wirtualnych gier takich jak ping-pong, czy tenis. Urządzenie wyświetla postępy terapii pacjenta w przystępny i czytelny sposób.
  3. Tablica Neofect Smart Pegboard to urządzenie nastawione na poprawę motoryki pacjenta poprzez angażowanie go w czynności wymagające ogólnego chwytu i ruchu ręki. Wymienne tablice urządzenia zapewniają wiele wariantów aktywności i stopni zaawansowania ćwiczeń dla pacjenta, w zależności od jego indywidualnych możliwości. Cyfrowy program treningowy oświetlający konkretne elementy tablicy zapewnia dużą interakcję z pacjentem podczas wykonywanych ćwiczeń, stawiając przed nim nowe angażujące zadania do wykonania. Terapia z wykorzystaniem Neofect Smart Pegboard prowadzi do poprawy pamięci i decyzyjności pacjenta, zwiększenia jego zdolności wzrokowo-motorycznych oraz ogólnej poprawy percepcji i koordynacji kończyny górnej.

 

 


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Neofect Extender
dodaj do porównania
dodaj do schowka
Neofect Neomano - zapasowa rękawica
dodaj do porównania
dodaj do schowka
Neofect Smart Pegboard
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu