Reedukacja chodu

Mało jest tak podstawowych dla człowieka funkcji chód. Od najmłodszych lat człowiek uczy się utrzymywania wyprostowanej pozycji swojego ciała, utrzymywania równowagi, a w końcu samodzielnego przemieszczania. Wraz z rozwojem człowiek optymalizuje związany z chodem wydatek energetyczny. U człowieka zdrowego, jest on możliwie jak najbardziej zbilansowany.

Odwrotna zależność często dotyka osoby niepełnosprawne, co stanowi skutek zaburzonej koordynacji nerwowo-mięśniowej. Koszt energetyczny wysiłku jest duży, a skutek często niewielki.

Dla przykładu, osoby dotknięte urazem rdzenia kręgowego podczas przemieszczania się ponoszą aż 6x większy wysiłek niż osoby zdrowe!

Pojęcie „reedukacji chodu” nie jest przypadkowe, gdyż dla osób chorych wprost wiąże się z nauką sprawnego i wydajnego poruszania się. Modelowo taka reedukacja zakłada przejście pacjenta przez 3 etapy terapii:

  1. Odpowiednie przygotowanie do nauki (często obejmuje pionizację)
  2. Nauka chodu
  3. Doskonalenie chodu (np. poprzez poruszanie się po schodach)

Z pomocą w procesie reedukacji chodu przychodzą nowoczesne technologie.


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
LiteGait 150K
dodaj do porównania
dodaj do schowka
LiteGait 50KX
dodaj do porównania
dodaj do schowka
LiteGait 800
dodaj do porównania
dodaj do schowka
LiteGait 900
dodaj do porównania
dodaj do schowka
Prodrobot
dodaj do porównania
dodaj do schowka

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu